almonds

October 30, 2012

Date and Nut Bar Recipe

These bars are very simlar to Larabars. While I do like the clean eating aspect (and the taste of) the classic Larabar, having one as a snack frequently can really add-up in terms of cost and Calories. They usually run about $1.50 per bar and pack 200 Calories in a small volume. I know there are other homemade Larabar recipes...
Read More